Cody Ballard
Band
Band
(870)240-2271
Hannah Bartholomae
Special Education
Special Education
(870)240-2271
Sarah Blackshare
Language Arts
Language Arts
(870)240-2271
Tim Branum
Dean of Students
Dean of Students
(870)240-2271
Allen Brinsfield
Spanish
Spanish
(870)240-2271
Anmity Bruton
Science
Science
(870)240-2271
Taylor Burdin
Language Arts
Language Arts
(870)240-2271
Barry Burkheart
Theater
Theater
(870)240-2271
John Carter
Language Arts
Language Arts
(870)240-2271
Mike Chipman
Assistant Principal
Assistant Principal
(870)240-2271
John Clark
Agriculture
Agriculture
(870)240-2271
Stephanie Cooper
Social Studies
Social Studies
(870)240-2271
Pamela Cox
Math
Math
(870)240-2271
Amanda Davis
Science
Science
(870)240-2271
Sara Dickey
Library
Library
(870)240-2271
Reed Fogleman
EL
EL
(870)240-2271
Jacob Giles
jgiles@paragouldschools.net
Computer Science
(870)240-2271
Kevin Gill
Principal, Ram Academy
Principal, Ram Academy
(870)240-2271
Chris Gray
Law Enforcement
Law Enforcement
(870)240-2271
Michelle Guinn
Science
Science
(870)240-2271
Natalie Harrell
Ram Channel
Ram Channel
(870)240-2271
Charles Harris
Computer Lab Manager
Computer Lab Manager
(870)240-2271
Laura Henson
Math
Math
(870)240-2271
Tyler Hestand
Math
Math
(870)240-2271
Scott Hilligoss
JROTC
JROTC
(870)240-2271
Zoe Hinson
Math
Math
870-240-2271
Claudia Hoffman
Special Education
Special Education
(870)240-2271
Roger Hollis
Social Studies
Social Studies
(870)240-2271
Stacey Horn
Counselor
Counselor
(870)240-2271
Sonya Huffmaster
Math
Math
(870)240-2271
Tyler Huffstutler
Math
(870)240-2271
Jason Inman
Social Studies
Social Studies
(870)240-2271
Matthew Johnson
Science
Science
(870)240-2271
Bethany Keener
Language Arts
Language Arts
(870)240-2271
Logan Keener
Math
Math
(870)240-2271
Melissa Lamb
Business
Business
(870)240-2271
Shannon Lamb
Visual Arts
Art
(870)240-2271
Tim Lamb
E.A.S.T.
E.A.S.T.
(870)240-2271
Eddie Layrock
Physical Education/Health
Physical Education/Health
(870)240-2271
Mark Lovins
Language Arts
Language Arts
(870)240-2271
Matt McGowan
Assistant Principal
Assistant Principal
(870)240-2271
Amanda Milligan
Business
Business
(870)240-2271
Andrea Minor
Science
Science
(870)240-2271
Joshua Mobley
Band
Band
(870)240-2201
Scott Morgan
Social Studies
Social Studies
(870)240-2271
Sabrina Morgan
Special Education
Special Education
(870)240-2271
Catherine Moss
Alternative Education
Alternative Education
(870)240-2271
Audra Nailling
English
Language Arts
(870)240-2271
Emily Newell
Choir
Choir
(870)240-2271
Timothy Norman
JROTC
JROTC
(870)240-2271
Timothy Parrott
Assistant Principal
Assistant Principal
(870)240-2271
Amanda Pillow
Science
Science
(870)240-2271
James Potter
Agriculture
Agriculture
(870)240-2271
Jennifer Powell
Art
Art
(870)240-2271
Kelly Reddick
Math
Math
(870)240-2271
Tammy Robinson
Special Education
Special Education
(870)240-2271
Zach Roddenberry
Oral Communications
Oral Communications
(870)240-2271
Kelli Rollins-Stidham
Language Arts
Language Arts
(870)240-2271
Tina Russell
Special Education
Special Education
(870)240-2271
Carlos Serna
Band
Band
(870)240-2271
Josh Shepherd
Principal
Principal
(870)240-2271
Michael Sloas
Physical Education
Physical Education
(870)240-2271
Courtney Smith
Social Studies
Social Studies
(870)240-2271
Karen Snyder
Gifted/Talented
Gifted/Talented
(870)240-2271
Madison Sprouse
Language Arts
Language Arts
(870)240-2271
Sonja Tate
Physical Education/Health
Physical Education/Health
(870)240-2271
Mona Tullos
Special Education
Special Education
(870)240-2271
Jennifer Wallace
Social Studies
Social Studies
(870)240-2271
Jace Watson
Math
Math
(870)240-2271
Dakota Weatherley
Social Studies
Social Studies
(870)240-2271
Kelsey Wilkison
Social Studies
Social Studies
(870)240-2271
Caleb Williams
Science
Science
(870)240-2271
Richie Williams
Band
Band
(870)240-2271